Urodziłam się w 1971 roku w Olsztynie. Jestem filologiem angielskim po Uniwersytecie Gdańskim – mam konkretny zawód. Pracowałam w szkołach językowych i na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Byłam zastępcą kierownika Studium Języków Obcych UWM.

Kilka lat spędziłam w Kanadzie i USA, co dało mi wgląd w tamtejszą organizację życia społecznego. Szczególnie cenię sobie pragmatyzm i pozytywne nastawienie. Wiem jak ważnym elementem funkcjonowania społeczeństwa jest kapitał społeczny.

Byłam wolontariuszem Miasta Gdańska i pracowałam w Sztabie Euro 2012 w Komendzie Miejskiej Policji. W Olsztynie działam w sąsiedzkiej społeczności i organizuję m.in. coroczne święto ulicy. Należę do Stowarzyszenia „Obywatele Olsztyna”. W 2014 startowałam do Rady Miasta Olsztyna.

Moją pasją jest literatura. W 2002 wygrałam konkurs literacki z okazji 100-lecia Sopotu. W 2006 zdobyłam główną nagrodę w konkursie komunikatora Gadu-Gadu. Mam na koncie publikację naukową w „Edukacji Dorosłych”.

Obecnie jestem Asystentem Prezydenta Olsztyna ds. specjalnych projektów społecznych. Zaszczepiłam ideę wolontariatu miejskiego w Olsztynie. Wolontariusze Miasta Olsztyna wspierali już Olsztyński Budżet Obywatelski, Green Festival i Grand Slam. Zajmuję się też pisaniem kreatywnych tekstów, tłumaczeniami, uczestniczę w  działaniach promocyjnych i kontaktach międzynarodowych Miasta Olsztyna.

Zapraszam również na facebook.com/dorota.daystetten!

 

Moja wiedza i doświadczenie pracy w edukacji i w samorządzie dają gwarancję wybrania do Sejmu kompetentnej i skutecznej osoby, która osiąga swoje cele. Jestem za:

 

- państwem przyjaznym przedsiębiorcom – to oni tworzą większość miejsc pracy

- praktyczną edukacją, zgodną z potrzebami rynku – dającą pracę młodym ludziom

- prostym i przejrzystym prawem

- zaufaniem państwa do obywatela i wzmacnianiem kapitału społecznego

 

Startuję z listy .Nowoczesnej (lista nr 8) z pozycji nr 7

Proszę o Wasze głosy!

Drukowanie